Pályázatok

GINOP Plusz-3.2.1-21

A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül történő támogatásáról

A projekt célja, hogy a vállalkozásunk részére nyújtott támogatásnak köszönhetően munkahelyi képzések valósuljanak meg, ezzel növelve termelékenységünket. Ennek érdekében szervezetünk az állami foglalkoztatási szervként eljáró kormányhivatalhoz kérelmet nyújtott be, sikerrel pályázott és az alábbi támogatásban részesült.

Kedvezményezett neve: WENFIS Mérnök Iroda Korlátolt Felelősségű Társaság

Fejlesztés tárgya: A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül történő támogatásáról

Támogatási összeg: 7 501 552 Ft

Támogatás intenzitása: 70 %

Projekt befejezési dátuma: 2024.04.26.

Projekt azonosító száma: PEM/01/013051-2/2023

A projekt keretében megvalósítani kívánt képzések:

Működésfejlesztés: folyamatoptimalizálás és hatékonyságnövelés
Értékteremtés – projektmenedzsment: koncepció és megvalósítás (16 Óra)
Hatékonyságnövelés időmenedzsment szemlélettel
Hagyományozás: Sztenderdizálás és kódex alkotás (16 Óra)

Működésfejlesztés: folyamatoptimalizálás és hatékonyságnövelés

A képzés célja:

A képzés célja, hogy a résztvevők megismerkedjenek a folyamatok típusaival, képesek legyenek önállóan tipizálni a munkafolyamataikat. További cél, hogy tudják, az optimalizálás nem költségcsökkentés lehet, illetve felismerjék a veszteségeket. Cél továbbá, hogy tisztában legyenek az egyes hatékonysági szempontokkal és ezeket képesek legyenek alkalmazni a mindennapi munkájukban.

A képzés tartalma:

Fejlesztési területek a szervezetben és a működésfejlesztés helye ezen belül
A folyamatok tipizálása: terjedelem és tartalom szerinti tipizálás
A folyamatok terjedelem szerinti tipizálása: főfolyamat, részfolyamat, tevékenység
A szervezet folyamatainak felosztása (a konkrét szervezetre alkalmazva)
A folyamatok tartalom szerinti tipizálása: magfolyamat és támogató folyamatok, front office - back office, értékteremtés közvetlenül és közvetetten támogató folyamatok
Az optimalizálás lehetőségei
A hatékonyság koncepciója: értékteremtési, működési, szervezeti
Értékteremtési hatékonyság
Működési hatékonyság
Szervezeti hatékonyság
Időmenedzsment alapok a hatékonyság növelésére.

Értékteremtés – projektmenedzsment: koncepció és megvalósítás (16 Óra)

A képzés célja:

A képzés célja, hogy fejlessze a résztvevők értékteremtési kompetenciáit, hogy képesek legyenek meghatározni a munkaszervezetben az érték fogalmát. További cél, hogy projektmenedzsment kompetenciákat sajátítsanak el és képesek legyen felépíteni egy projektet önállóan, akár dokumentum- akár szoftver alapon.

A képzés tartalma:

Az érték fogalma, az érték teremtése a szervezetben
A projekt helye az értékteremtésben
A projekt fogalma, jellemzői, típusai és szereplői
Megállapodáskötés a projektben
Folyamatok tervezése a projektben
Mérföldkövek és kontroll tervezése a projektben
Kontrollszintek és prioritási rendszer a projektben
Projekttervezés és nyomonkövetés szoftverizálva

Hatékonyságnövelés időmenedzsment szemlélettel

A képzés célja:

A képzés célja, hogy fejlődjön a résztvevők időkezelése, megismerjenek és kipróbáljanak különböző időgazdálkodással kapcsolatos technikákat, megtanuljanak priorizálni és mindezen ismereteket képesek egyenek bevinni a mindennapi munkavégzésükbe. Távlati cél, hogy a jó időgazdálkodással csökkenjen a résztvevőket érő stressz. Cél továbbá, hogy a résztvevők képesek legyenek növelni a saját hatékonyságukat.

A képzés tartalma:

Hatékonyság fogalma, értelmezése a különböző életterületeken
Hatékonyság szempontjainak alkalmazása a mindennapi munkában.
Időmenedzsment alapok a hatékonyságnövelésére
Halogatás csökkentése és/vagy megszűntetése. Időrabló tényezők kiiktatásának lehetőségei
Priorizálás és kontrollszintek: Priorizálás lehetőségei, technikái a mindennapi munkaéletben, prioritási elvek, kontrollszintek (határidő, tűréshatár, módosíthatóság)
Megbízás és delegálás: Delegálási technikák, ellenőrzési technikák, kontrollrendszer a delegált folyamatokban.

Hagyományozás: Sztenderdizálás és kódex alkotás (16 Óra)

A képzés célja:

A program célja, hogy résztvevők megismerjék a szabályalkotás, sztenderdizálás és kódex alkotás folyamatának lépéseit és képessé váljanak a saját szervezetükben sztenderdeket megalkotni.

A képzés tartalma:

Koncepcióalkotás: Szabályok rendszere: külső és belső szabályok, fix teljesítményszint és nem fix teljesítményszint., A sztenderdizálás 6 területe
Értékteremtési rendszer: Működési rendszer., Mire érdemes sztenderdeket alkotni? Sztenderdizálás típusai, módszerei., Teljes sztenderd.
Működésfejlesztés: Kódex fogalma, alapjai. , Kódex típusai., A kódex készítés lépései., Hogyan érjük el, hogy be is tartsák a kódex szabálypontjait?

Szechenyi MFF kedvezményezetti infóblokk keretes 1 1

 

---------------------------------------------------------------------------------------

 VEKOP

A WENFIS Mérnök Iroda Kft. 8,654 millió forint európai uniós támogatást nyert a „VEKOP-1.2.6-20-200 – „A mikró-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása” pályázati konstrukció keretében.

A program keretében a „Mérnöki szolgáltatások fejlesztése a munka-, tűz és környezetvédelmi szektorban” elnevezésű projekt valósult meg.

A projekt során a gépvizsgálatokhoz új vizsgáló műszereket szereztünk be, a környezetvédelmi zajvizsgálatokhoz még professzionálisabb eszköz és elemzőszoftver került megvásárlásra és bevezetésre, tűzoltótechnikai szakágunk eszközparkja pedig új, digitális vízhozam mérővel bővült, csak néhány fejlesztést megemlítve.

Ezek a fejlesztések természetesen nem csak eszközöket, hanem digitális platformjainkat is érintik, azok közül is kiemelten a nagy népszerűségnek örvendő online oktatási rendszerünket is újabb funkciókkal és lehetőségekkel ruháztuk fel.

A projekt megvalósítása 2020. június 1. - 2020. december 31-ig terjedő időkeretben történt és a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg 70%-os támogatásintenzitással.